Reeglid


Pelari reeglid

 

Kõik mängijad on kohustatud järgima Pelari reegleid ja on vastutavad oma kasutajaga toimuva eest. Pelari juhtkonnal on õigus reegleid muuta ilma ette teatamata, kõige uuemad reeglid leiab Pelari kodulehelt https://pelar.ee/reeglid. Reeglid kehtivad terves Pelari kommuunis.

 

Mängi ausalt. Keelatud on mistahes viisil petmine, x-ray, mängu vigade ärakasutamine (s.h. esemete duplikeerimine, autoclicker, serveri vead ja hacked client-id), mitme kasutaja omamine. Lubatud on modid, mis ei anna teiste ees mängueelist, näiteks Optifine ja radarita/koobasteta minikaart. Automaatfarme kasutades pead jälgima mängus toimuvat (ehk mitte olema eemal). Vigade leidmisel teavita meeskonnaliiget.

 

Vestle viisakalt. Keelatud on solvamine, teiste Eesti Minecrafti serverite reklaamimine, teiste isikuandmete levitamine. Samuti palun väldi ropendamist, teksti kordamist, teksti “venitamist” (nt “aaapppiiii”), liigseid suurtähti ja kerjamist. Soovitame tehinguid ja kokkuleppeid teostada mängu avalikus vestluses, et oleks kõigil toimunust ühtne ülevaade.

 

Mängijatevaheline võitlus on lubatud vaid Netheris ja Endis. Võitluse alla kuuluvad ka mistahes lõksud – laava/tule asetamine, varitsevad mängijad jne; keelatud on mängija otsene lõksu kutsumine (tpkill). Võitlemine toimub omal vastutusel; asjade tagastamise korra lepite ise kokku, soovitavalt avalikus vestluses. Võitluse ajal lahkumisel annetad oma esemed vastasele.

 

Lisa alale, kuhu ehitad, alakaitse ja vali hoolikalt selle liikmeid. Rüüstamine ja varastamine, s.h. koduloomade tapmine on lubatud vaid Netheri kaitsmata aladel; Pealmaailmas ja Endis tuleb ka kaitsmata alad, kuhu on ehitatud, jätta puutumatuks. Kaitstud ala liikmetel on õigus nõuda sellel olevatel isikutel lahkumist ja keelata selle lähedal ehitamist (liigu vähemalt 150 plokki kaugemale, kui ei ole ala naabritega kokku lepitud teisiti). Solvavad ehitised ja sildid on keelatud igas maailmas. Netheri lael liikumine ja ehitamine on keelatud. 

 

Meeskonna sõna loeb. Ära vaidle meeskonnaliikmele vastu, probleemi korral kontakteeru abi@pelar.ee. Ära kuluta meeskonnaliikme aega, tehes võltskaebusi või küsides korduvalt küsimusi, millele said juba vastuse. Kui midagi ei ole reeglites kirjas, aga tundub, et see peaks olema keelatud, küsi meeskonnaliikmelt üle.

 

Pelari serveris karistatakse mängijaid mõjuva põhjusega ning mõistliku pikkusega. Kui oled täiesti veendunud, et sind on ebaõiglaselt karistatud või oled juba karistusest selgelt õppinud, võid Discordi kanalis #kaebused-taotlused avalduse teha.

Karistuste Register

Vaata kõigi mängijate hoiatusi, mängukeeldusid, vaigistamisi ja mängust välja viskamisi karistus registrist(siia tuleb link).